Започна VI Международен есенен музикален фестивал "С музика и вяра в сърцето", който се организира от Неврокопска Света митрополия и община Гоце Делчев.
.
Програмата на фестивала е от 18.00 часа и в нея ще видите:
.
Женски народен хор „Български гласове - АНГЕЛИТЕ”
/30.10.2023 г.-понеделник/
.
Очарователни гласове, архаичен стил на пеене, уникална орнаментика и мощно звукоизвличане, невероятни ритми и спираща дъха диафония, репертоар, с граници от вековната традиция до съвременни авангардни композиции.
Диригентът Катя Барулова е магистър по музика на Музикалната академия в гр. Пловдив. Има стотици концерти в България и по света, многобройни награди от международни конкурси и фестивали.
.
.
Дуо Стела и Костадин Динкови
/01.11.2023 г.-сряда/
.
Стела и Костадин Динкови са дългогодишни китарни педагози в АМТИИ “Проф. Асен Диамандиев“и НУМТИ „Добрин Петков“ в град Пловдив. Създават китарно дуо “Corde felici” („Щастливи струни“) през 2004 г. Концертират на българска сцена и на международните фестивали в Сърбия, Гърция, Франция и др. Музикантите представят разнообразна програма и съдействат за създаването на нови творби от български композитори.
.
.
Стефани Кръстева - сопран
Михаил Михайлов - тенор
Боряна Ламбрева – пиано
/03.11.2023 г.-петък/
.
Стефани Кръстева завършва магистърска степен във вокалния факултет на НМА „Проф. Панчо Владигеров”, гр. София. Получава стипендии от претижни фондации у нас и в чужбина. Лауреат е на редица наши и международни конкурси. Концертира активно в най–известните оперни театри в света.
Михаил Михайлов завършва НМА „Проф. Панчо Владигеров”, гр. София. Непосредствено след дипломирането си започва да трупа сценичен опит и в момента е предпочитан солист в най-престижните оперни театри в света. Освен в оперните заглавия, той е предпочитан солист и за вокално-симфонични творби, като до този момент има в репертоара си 20 от най-крупните и ярки образци в жанра.
Боряна Ламбрева има многобройни участия в „Софийски музикални седмици“, „Мартенски музикални дни“, „Варненско лято“, „Аполония“ и др.
Тя е предпочитан пианист-акомпанятор в майс¬торските класове на Мати Пинкас, Павел Герджиков, Дарина Такова, Вера Немирова, Ве¬селина Кацарова, Анна Томова-Синтова, Красимира Стоянова и Райна Кабаиванска.
Боряна Ламбрева е професор д-р по „Камерно пеене“в НМА „Проф. Панчо Владигеров“. Ръководител е на катедра „Класическо пеене“.
.
.
Дуо Ясен и Виктор Теодосиеви - валдхорна
Виктория Василенко - пиано
/06.11.2023 г. – понеделник/
.
Ясен Теодосиев завършва НМА „Проф. П. Владигеров” при проф. Вл. Григоров. От 1993 г. е солист-водач в Симфоничния оркестър на БНР. Съчетава артистичните си ангажименти с активна преподавателска дейност. Понастоящем е професор по валдхорна и Декан на Инструменталния факултет.
Виктор Теодосиев е роден в семейството на музиканти - трето поколение валд-хорнисти. Свири на валдхорна от 12-годишна възраст и сега е ученик в НМУ “Л. Пипков”, гр. София в класа по валдхорна на проф. Владислав Григоров. Виктор Теодосиев е лауреат на голям брой престижни конкурси по целия свят.
Виктория Василенко изучава пиано в София, Мадрид, Брюксел при световно известни пианисти. Получава стипендии и награди от престижни фондации и институции, концертира и изнася майсторски класове по целия свят. Преподавател е в НМА „П. Владигеров“.
.
.
Марио Хосен – цигулка
Георги Славчев – пиано
/08.11.2023 г.- сряда/
.
МАРИО ХОСЕН е цигулар, солист и диригент. Водещ, световно признат интерпретатор и експерт по творчеството на Николо Паганини. Репертоарът му е богат и стилово разнообразен, включва творби от италиански и немски барок до съвременна класическа музика, танго и джаз.
Сред оркестрите, на които е солист, се открояват Лондонската филхармония, Симфоничен оркестър „Чайковски” на Московското радио, Виенският симфоничен оркестър, Academy St. Martin in the Fields, English Chamber Orchestra, Симфоничният оркестър на БНР, Оркестър Брукнер-Линц, I Solisti Veneti, Wiener Akademie, Софийската филхармония.
Марио Хосен има издадени 22 албума за италианската звукозаписна компания Dynamic и за Doron Music Швейцария. Основател на Паганини ансамбъл Виена и артистичен директор на международната академия и музикален фестивал “Орфеус”.
Хосен е удостоен с много престижни награди, сред които наградата „София“ за музика и наградата на ФМ Класик радио. Артист е на „Thomastik Infeld”, Виена. Той свири на цигулка “Джовани Батиста Гуаданини” от 1749, която му е предоставена от Австрийската национална банка. Той е солист и диригент на Виенския камерен оркестър.
Георги Славчев „Пианист от международен мащаб”, „очарователно разностранен талант”, „от световния пиано елит” – това са някои от отзивите, с които пресата възхвалява музицирането на Георги Славчев. „Нещо повече, той не само свири на пиано, а същевременно се идентифицира с музиката, вдъхва живот на композициите и ги превръща по впечатляващ начин в изключително преживяване за слушателя.”
Лауреат на многобройни международни конкурси, носител на artist diplom от Cleveland Institute of Music, доктор на музикалните изкуства от University of Southern California – Лос Анжелес, Георги Славчев концертира на три континента в най-престижни зали, включително в Карнеги хол. Солира на европейски и американски оркестри, в това число и на Кливландския симфо-ничен оркестър. Георги Славчев е обявен в САЩ за „чужденец с изключителни постижения в изкуствата” – признание за много малък процент изтъкнати артисти.
Георги Славчев композира вокални и инструментални пиеси, филмова музика, като използва традиционни акустични инструменти, както и най-новите електро-акустични средства. Автор е на химна на град Пловдив и е отличен с първа награда в конкурса за композиция „7/8”.
.
.
Музикално училище, гр. Драма
/10.11.2023 г.- петък/
.
Музикалното училище е основано през 1994 г. и е участник в международни програми като Comenius и др. и бе оценено получавайки първо място измежду 7000 училища от цяла Европа в рамките на програмата „Пролет в Европа- 2016“.
Присъства в много мероприятия в и извън община Драма, като церемонии по откриване и закриване на конференции, в събития на общината/коледно градче в Драма, Фестивал на късометражното кино на Драма, фестивал „Знание за Драма“ и др./. Сътрудничи с музикалните специалности на гръцките университети Аристотел, Македония и др. Успехите му, съвременната музика и фолклорът са причина за увеличаване на специалностите и учениците, като днес то функционира с 20 класа и над 400 ученика. |